Treni del nga shinat në SHBA, 3 të vdekur dhe 50 të plagosur

Amerika

Treni del nga shinat në SHBA, 3 të vdekur dhe 50 të plagosur

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 07:28
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 3 persona kanë humbur jetën dhe 50 të tjerë janë lënduar pasi një tren doli nga shinat në Montana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Disa vagonë u shkëputën nga lokomotiva rreth orës 16:00 sipas orës lokale në afërsi të fshatit Joplin. Sipas mediave të huaja në tren ishin 141 pasagjerë dhe 16 persona nga stafi.

Ekipet e shpëtimit kanë punuar për të evakuar pasagjerët, bëri me dije kompania. Ndërkohë që Bordi Kombëtar i Udhëtimit po heton për aksidentin.
Treni ishte duke udhëtuar nga Chicago për në Seattle dhe Portland.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat