22 vjeçarja vdes pas operacionit për të zvogëluar të pasmet

Amerika

22 vjeçarja vdes pas operacionit për të zvogëluar të pasmet

Më: 8 tetor 2021 Në ora: 08:54
Cinthia Lizeth Vega

Një kameriere ka vdekur në Meksikë pasi iu nënshtrua një operacioni të heqjes së vitheve dhe liposuksionit të krahut në një klinikë të palicencuar, me stafin i cili tash është në arrati.

Vdekja e Cinthia Lizeth Vega thuhet se u shkaktua nga komplikimet që pësoi 22 vjeçarja pasi kishte kryer procedurat e skalitjes së trupit në Shërbimet Elohim Integral Esthetic Services në qytetin e saj në Monterrey të martën pasdite.

Departamenti i Shëndetit në Nuevo Leon zbuloi të mërkurën se klinika kishte një leje për të ofruar konsultime të mjekësisë së përgjithshme dhe konsultime private të specializuara të mjekësisë, dhe nuk ishte e autorizuar të administrojë asnjë lloj operacioni kirurgjikal.

Ende nuk është lëshuar autopsia zyrtare.

Por babai i pikëlluar Julio Cesar Vega i tha televizionit Info 7 se gjendja e vajzës së tij u përkeqësua pasi stafi i kirurgut aplikoi anestezionin. Ajo bëri që presioni i gjakut të rritet, para se mjekët ta çonin në Klinikën Camino Real, ku ajo vdiq.

Babai i shqetësuar tha se stafi i klinikës la vajzën vetëm me nënën e saj dhe iku. Ata janë të lirë që nga e mërkura.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat