Dhjetë të vdekur nga përmbytjet në Peru

Amerika

Dhjetë të vdekur nga përmbytjet në Peru

Më: 17 mars 2017 Në ora: 13:15
Peru

Të paktën dhjetë persona kanë gjetur vdekjen si rezultat i të reshurave të dendura në Peru.

Autoritetet vendore kanë bërë të ditur se pas stuhisë së fortë që ka vazhduar për tre ditë, përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 10 personave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat