Trump: Koreja Veriore me vite po luan me Amerikën

Amerika

Trump: Koreja Veriore me vite po luan me Amerikën

Më: 17 mars 2017 Në ora: 14:42
Presidenti amerikan, Donald Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump, të premten ka shkruar në llogarinë e tij në rrjetin Twitter se “Koreja Veiore po sillet shumë keq” dhe ka kritikuar Kinën se “po ndihmon dobët” Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Koreja Veriore po sillet shumë keq. Ata me vite “luajnë” me SHBA-të. Kina shumë dobët po ndihmon”, shkruan Trump.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat