65 të vdekur nga përmbytjet në Peru

Amerika

65 të vdekur nga përmbytjet në Peru

Më: 17 mars 2017 Në ora: 21:09
Përmbytjet në Peru

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut që kanë goditur Perunë pas reshjeve të mëdha të shiut, kanë marrë jetën e së paku 65 njerëzve.

Autoritete shtetërore kanë njoftuar se kjo është fatkeqësia natyrore më e madhja që ka goditur vendin, që nga viti 1998, raporton AP.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat