SHBA-të përgëzuan Libinë për shkatërrimin e armëve kimike - Bota Sot
SHBA-të përgëzuan Libinë për shkatërrimin e armëve kimike

Amerika

SHBA-të përgëzuan Libinë për shkatërrimin e armëve kimike

Më: 11 janar 2018 Në ora: 21:41
Sarah Sanders

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përgëzuar sot Libinë për shkatërrimin e rezervave të mbetura të armëve kimike dhe kanë ftuar Sirinë për ta ndjekur këtë shembull.

"SHBA-të përgëzuan Libinë për shkatërrimin e armëve të fundit kimike, të mbetura nga epoka e Gaddafit", tha në një deklaratë zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera