Benzina saudite RBOB për herë të parë në SHBA - Bota Sot
Benzina saudite RBOB për herë të parë në SHBA

Amerika

Benzina saudite RBOB për herë të parë në SHBA

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 20:22
Ilustrim

Rafineria Jubail Satorp në Arabinë Saudite ka dërguar për herë të parë një cisternë me benzinë RBOB në SHBA, e cila është një paraardhës i mundshëm i dërgesave të mëtejshme në atë vend ku çmimet janë aktualisht në një rekord trevjeçar sezonal.

Kapaciteti i rafinerisë Satorp, e cila është ndërmarrje e përbashkët e Saudi Aramka dhe kompanisë franceze Total, është 400.000 fuçi në ditë. RBOB është një përzierje e riformuluar e benzinës, njofton rafineria në llogarinë e saj në Twitter.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera