Trump kërkon qëndrim të drejtë të BE në tregtinë me SHBA - Bota Sot
Trump kërkon qëndrim të drejtë të BE në tregtinë me SHBA

Amerika

Trump kërkon qëndrim të drejtë të BE në tregtinë me SHBA

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 18:57
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump,

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, paralajmëroi sot Bashkimin Evropian, se vendi i tij do të ndërmarrë hapa dhe kufizojë hyrjen e veturave evropiane nëse Unioni nuk do të veprojë në mënyrë të drejtë në tregtinë dypalëshe.

Trump, i cili do të presë presidentin e Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker në Uashington këtë muaj, përsëriti qëndrimin e tij se BE trajton SHBA-në padrejtësisht në tregti, duke bllokuar qasjen ndaj fermerëve amerikanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera