Trump shpall gjendje të jashtëzakonshme në Kaliforni pas zjarrit të madh - Bota Sot
Trump shpall gjendje të jashtëzakonshme në Kaliforni pas zjarrit të madh

Amerika

Trump shpall gjendje të jashtëzakonshme në Kaliforni pas zjarrit të madh

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 14:50
Kaliforni

Shtatë persona kanë mbetur të vdekur pas zjarrit që ka kapluar Kaliforninë, duke detyruar mijëra persona të ikin nga shtëpitë e tyre.

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka udhëtruar të krijohet fondi për të ndihmuar zonat e prekura nga zjarri.

Shtëpia e Bardhë raportoi se Trump ka urdhëruar ndihmë nga autoritetet për t’ju dalë në ndihmë atyre që janë prekur nga zjarri i madh.

Kalifornia është përfshirë nga zjarr i madh gjatë këtij viti. Gjithsej 14 shtete kanë raportuar përfshirje nga zjarri, duke përfshirë Floridën dhe Teksasin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...