Shqiptarët e Amerikës, i bashkëngjinten fushatës për mbledhjen e parave - Bota Sot
Shqiptarët e Amerikës, i bashkëngjinten fushatës për mbledhjen e parave

Amerika

Shqiptarët e Amerikës, i bashkëngjinten fushatës për mbledhjen e parave

Nga: Beqir SINA - New York Më: 15 mars 2019 Në ora: 23:44
Peshkopi

Brooklyn NY: (Bota sot 15 Mars 2019) : Këto ditë në lagjen Brooklyn - Nju Jork, një grup emigrantësh dibran iu bashkëngjitën fushatës së mbledhjes së ndihmave pra për mbledhjen e parave - që t’a ndihmojmë familjen Karazajmi që le 4 fëmijë jetim, Peshkopi - sado pak nga SHBA.

Juli Cibaku, Arjan Kulejmani, dhe Gjergj Isaku, janë ata që kan hapur këtë fushat në fillim nga vetja e tyre, ndërsa u bëjnë thirrje të gjithë pjestarve të komunitetit dibranë, dhe të gjithë shqiptarëve të Amerikës, që t’i bashkëngjiten kësaj fushate në numrat e telefonit - 347 - 392-7020 dhe 929 - 370-2438.

Sic dihet ditën e dielë, në Maqellar - Peshkopi, ka ndodhur një aksident në Peshkopi ku humbi jetën një çift, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 - 28 vjeç, nga katundi Dovolan Peshkopi.

Për të mos mjaftuar kjo dhimbje e madhe, me ciftin e ri, mësohet se dy prindërit që humbën jetën kanë lënë pas vetes 4 fëmijë jetimë, katër vajza të vogla të moshës 14, 11, 8 dhe 2 vjeç, në “duart” e gjyshit e gjyshes dhe vajzës së madhe të kësaj familje e cila vet është 14 vjece.

Simbas shtypit shqiptar familja Karazajmi jeton në varfëri ekstreme, në Dovolan - Peshkopi.

Image
Image
Image

Në rrjetet sociale shqiptarët nga do që janë luten të shpërndajemi këtë njoftim për ndihmë

Një share/shpërdarje e këtij postimi ndihmon më shumë se mund ta mendoni.:

GoFundMe: https://www.gofundme.com/fundjavendrysheal.

PayPal & Credit Cards: https://ffn.al/en/donate-2/

Numrat e llogarisë:

Fondacioni Fundjavë Ndryshe
Raiffeisen Bank
SëIFT CODE - SGSBALTX
0011184027 - ALL - AL76202110130000000011184027
0021184027 -EUR - AL61202110130000000021184027
0031184027 -USD - AL46202110130000000031184027

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat