T’i merret posti i “konsull nderi” Imer Selmanit - Bota Sot
T’i merret posti i “konsull nderi” Imer Selmanit

Amerika

T’i merret posti i “konsull nderi” Imer Selmanit

Më: 4 prill 2019 Në ora: 21:04
Ldshm

LDSHM duke e ndjek me kujdes fushatën zgjedhore për president në Maqedoninë Veriore lidhur me skandalin e Konsullit të nderit të Republikës se Shqipërisë, Imer Selmani

DEKLARATË

Dalja hapur në fushatën për kandidatin e LSDM Stevo Pendarovski është i papranueshëm nga ana e LDSHM dhe i prek interesat e shqiptareve në Maqedoni. Me shqetësim po e ndjekim fushatën dhe kërkojmë nga Institucionet e Republikës se Shqipërisë ta tërheqin e më pastaj t'i merret z.

Imer Selmanin nga posti konsull nderi, pasi cenon interesat vitale e kombëtare të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut.

Me respekt

Xhevat Prespa, Kryetar

Çikago

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...