Muzeu dhe Fondacioni i Klubit të Kongresit : Dreka e 107-të Vjetore e Zonjës së Parë - Bota Sot
Muzeu dhe Fondacioni i Klubit të Kongresit : Dreka e 107-të Vjetore e Zonjës së Parë

Amerika

Muzeu dhe Fondacioni i Klubit të Kongresit : Dreka e 107-të Vjetore e Zonjës së Parë

Nga: B.S Më: 16 maj 2019 Në ora: 17:49
Pamje nga takimi

Marrin pjese edhe Patricia (Patt) Ennis - Engel, bashkëshortja e Kongresistit demokrat nga Nju Jorku, Eliot Engel, miku i madh i shqiptarëve, i cili është kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin Amerikan, si dhe Gena Morina - Bajrami, bashkëpronare e gazetës “Illyria”, Neë York, një aktiviste e njohur e komunitetit shqiptar në SHBA

WASHINGTON D,C,: Muzeu dhe Fondacioni i Klubit të Kongresit, ishte i nderuar që të presë darkën e 107-të vjetore të Zonjës së Parë në nder të znj. Melania Trump.

Bashkëshortët e anëtarëve të tanishëm dhe të mëparshëm të Kongresit, të Administratës së Presidentit dhe Gjykatës Supreme, udhëheqësit e biznesit, filantropët dhe miqtë e Klubit të Kongresit, u mblodhën së bashku në Uashington, D.C, për një festë bi-partizane që përfshiu personalitete të dy krahëve politik në SHBA, republikan dhe demokrat.

E konsideruar si një nga ngjarjet më emocionuese dhe historike të Uashingtonit, sponsorët e Drekës së Zonja të Parë, bënë së bashku me një listë të shquar të individëve, shoqatave dhe korporatave që kanë demonstruar angazhimin e tyre ndaj traditës së Klubit për të nxitur miqësinë midis udhëheqësve të kombit Amerikan, shkrojëti organizatori, njofton gazeta Bota sot.

Melania Trump, patjetër tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kur ajo hyri në lokalin e zbukuruar si për një drekë mondane, në një veshje të mrekullueshme, sic ishte dhe ai i një fustan të kuq si ato veshjet e ballove të “krishtlindjve”, për të marrë pjesë në drekën e 107 të First Lady të Martën, më 14 Maj, të organizuar nga Klubi i Kongresit.

Zonja e parë dukej e mrekullueshme në një pjesë të vogël të fotografive që ajo ndau në Instagram - e veshur me fustanin pa mëngë, që shoqërohej me një linjë elegante në përputhshmëri dhe me flokët të lirshëm.

Artisti famshem Lee Glenwood ishte perzgjedhur te preformoje per kete event.

Zonja e Pare ishte thjesht ndersa e përshkroi të gjithë lëvizjen e saj në sallë, e vëzhguar nga të gjitha shikimet e pjesëmarrësve të asaj dreke.

Ndersa shkroi : "Jamë e nderuar që po marë pjesë në Darkën e 107-të të Zonjëve të Parë, që sot është mirëpritur nga Klubi i Kongresit. Një mundësi e mrekullueshme për t'u bashkuar me zonjat dhe bashkëshortët e tyre për një ngjarje dypartiake(by partisan). Faleminderit për të gjithë ju dhe donacionet bujare që jepni për atë mbështetje dhe kujdes që tregoni për komunitetet tona. BeBest. " shkruan ajo.

Ngjarja megjithse qe e mbyllur për shtypin, por për fat të mirë për disa social media, u arritë te dalin disa fotografi dhe dicituart e tyre, që kanë dalë nga eventi ata që morën pjesë, dhe është e mjaftueshme të nxjerrin një lajm nga kjo ngjare në Uashington.

Karen Pence Zonja numër Dy - (Second Lady) bashkëshortja e z/vendesPresidentit Mike Pence, shkruajti në statusin e saj në Facebook, : “Me të vërtetë gëzuar për të festuar drekën e mrekullueshme tonë, në Ditën e Zonjës së Parë, eventin e këtij viti që ka nisur që nga viti 1908”.

Ndërsa, Kathie Lee Gifford, shkruajti : “ Me motrën time të dashur @ Nicole Mullen në Ditën e parë të zonjës. Ajo ishte gati të këndojë !! 🏻

Simbas fotografive marrë nga rrjeti social instagram - duket se në tavolinën e nderit darkën e 107-të vjetore të Zonjës së Parë në nder të znj. Melania Trump, së bashku me Zonjën e Parë, ishte dhe Patricia (Patt) Ennis - Engel, bashkëshortja e Kongresistit demokrat nga Nju Jorku, Eliot Engel, miku i madh i shqiptarëve, i cili është kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin Amerikan.

Mirëpo nuk ka ngjarje ose evente të ndryshme në Uashington , apo qqendrat e rëndëshme në SHBA, kudo që mbahen të mos jenë pjesëmarrës, mysafirë ose “deshmitarë” edhe shiptarët e Amerikës.

Përvilegjin kësaj radhe për të marë pjesë në në darkën e 107 të First Lady të Martën,më 14 Maj, të organizuar nga Klubi i Kongresit në Uashington, e ka pasur Gena Morina - Bajrami, bashkëpronare e gazetës “Illyria”, New York, një aktiviste e njohur e komunitetit shqiptar në SHBA.

Me kënaqësin dhe pervilegjin të të sjell një darkë, kaq madhështore me Zonjën e Parë të SHBA, zonja Bajrami në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook, postojë një fotografi që nuk fsheh kënaqësinë e saj për të marrë pjesë në këtë drekë : “ Në drekë me Zonjën e Parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump, organizuar nga Congressional Club në ëashington DC! - (Ceremonia fillon së shpejti), shkruajti ajo më parë se të fillonte ceremonia.
 

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...