Trump i dërgon letër falënderimi Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim - Bota Sot
Trump i dërgon letër falënderimi Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim

Amerika

Trump i dërgon letër falënderimi Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim

Nga: Beqir Sina Më: 18 tetor 2019 Në ora: 18:52
Donald Trump

Sot, Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim (AADF) feston 10 vjetorin e krijimit!AADF u krijua në vitin 2009 nga Fondi Shqiptaro-Amerikan i Ndërmarrjeve me mbështetjen dhe inkurajimin e USAID dhe Qeverisë së Shteteve të Bashkuara.

AADF ka nxitur ndryshimin në zonat kyçe të Shqipërisë, duke përfshirë projekte rivitalizimi të qëndrave historike si Pazari i Ri i Tiranës, Pazari i Vjetër i Korçës dhe projekte të tjera të sipërmarrjeve, edukimit dhe lidershipit.

Presidenti Trump nëpërmjet një letre i uroi AADF përvjetorin e krijimit. Bashkohuni me të dhe USAID në kremtimin e arritjeve të AADF-së dhe në urimin për suksese të mëtejshme.

Image
Letra e Trumpit
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat