Vedat Gashi, një tjetër kandidat shqiptar në zgjedhjet në ShBA - Bota Sot
Vedat Gashi, një tjetër kandidat shqiptar në zgjedhjet në ShBA

Amerika

Vedat Gashi, një tjetër kandidat shqiptar në zgjedhjet në ShBA

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 17:48
Familja e Vedat Gashit

Një tjetër kandidat shqiptar në zgjedhjet në SHBA. Vedat Gashi është avokati shqiptar i cili kandidon në qytetin e Westchesterit në New York.

Deri tani janë katër shqiptarët të cilët kanë zyrtarizuar kandidaturat e tyre në zgjedhjet e 5 nëntorit në SHBA.

Dy kandidatë garojnë për këshilltarë bashkiakë në Connecticut, Anëtari i Këshillit Koordinues të Diasporës, Visar Tasimi dhe Jetlir Kulla.

Image

Ndërsa dy kandidaturat e tjera janë për postin e prokurorit, një në prefektuaren Loudon, Virginia, Buta Biberaj dhe në prefekturën Yorktown në New York, Vedat Gashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat