Isa Mustafa, para së ta shkarkojë atë, ai iniciojë shkarkimin e zonjës Osmani

Amerika

Isa Mustafa, para së ta shkarkojë atë, ai iniciojë shkarkimin e zonjës Osmani

Nga: Hafiz Shala Më: 21 qershor 2020 Në ora: 18:10
Hafiz Shala

Nese kjo zonjë e respektuar, në rëndë të parë nga votuesit e sajë, nga populli i Kosovës në përgjithësi, qoftë edhe disa parti politike të cilat shprehin përkrahjen dhe admirimin ndaj qëndrimit të sajë fëmërorë( mos ta thëmë burrëror, se, burrat deshtuan turpshëm), nga sot, Lidhjën Demokrstike të Kosovës, do ta quajë, Lidhja Komuniste të Kosovës.

Kjo, më plotë të drejtë sepse, politikat, veprimët dhe sjelljët e kryetarit të sajë, na e kthenë memorjën e Komitetit Krahinor të Lidhjës së Komunistave të Kosovës.

Diferencimi i anëtarësisë së LDK-së nga zonja Osmani, po mi përngjanë sikur kur e diferencuan Dr. Prof. Ali Hadrin, tani i ndjerë pas demonstratave të vitit 1981.

Një historian i njohur i respektuar dhei pa luhatshëm në çështjen shqiptare i cili, përmes historisë së tijë, të dy periudhave, i zbulojë Serbinë dhe Rusinë si gënjështar dhe historianve të tyre, jau qiti aspiratat ekspanzioniste dhe gllabëruese gjithnj, përmës masakrave gjatë aneksimit dhe debimit të shqiptarve nga trojeve e tyre në Serbinë sotit, ku, ato vëndëbanime ende i kanë ëmërtimët shqiptare.

Serbia dhe historianët e sajë, e thanë haptas së, po të ja presish kokën, do ti dalë një tjetër.

Zonja Vjosa Osmani, populi e ka një thënjë: Lisat e mëdhajë dhe të frytshëm, gjithmonë i rrehë era ma shumë. Sepse, rrezatojnë mbi të gjithë të tjerët dhe, shofin ma shumë e ma mirë së të tjerët.

Zonja Osmani, ju, do të mbeteni përsonaliteti ma i respektuar, ma i dashur dhe, ma i besueshëm, jo vetëm në Kosovë por, në të gjitha trojët ku jetojnë dhe veprojnë shqiptarët.

Respekt të posaqëm ndaj teje, e ka diaspora shqiptare e, posaqërishtë në Shtetët e Bashkuara të Amerikës sepse, ti je dhe do të mbetësh idol i tyre i përjetshëm.

Gjeneratave të reja të cilës edhe ti i takonë, do tu mbetesh shembull dhe udherrefim të një intelektualjeje të ndërshme, të guximshme, vizionare dhe, e pa thyeshme.

E ardhmja e ndritshme, është dhe do të jetë në anë tënde. Mburremi më ty e nderuara zonja Osmani. Të priftë e mbara.

Figura e jote, do ta rrezatojë Kosovën dhe kombin.

Femrat shqiptare ku do që janë, do të mburrën më ty.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat