E kohës: Gjenerali i ushtrisë shqiptare flet për luftën e UÇK-së për Lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës

Amerika

E kohës: Gjenerali i ushtrisë shqiptare flet për luftën e UÇK-së për Lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës

 Skënder Karaçica Nga Skënder Karaçica Më 6 korrik 2020 Në ora: 07:17
Kudusi Lama

Gjenerali i Ushtrisë Shqiptare,Kudusi Lama,në një inervistë në RTK ka folur gjërësisht dhe me kompetencë të doktrinës së ushtrisë dhe të luftës,që kanë bërë djelmenia shqiptare e UÇK-së për Lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës.

Ajo kohë,thotë gjenerali shqiptar,ishte koha e lavdisë kombëtare shqiptare!

Për kohën dhe zhurmën që po bëhet ndaj skenarëve dhe të sajimeve të shërbimeve të fshehta dhe të korpusit të falangës ushtarako-policore të Serbisë fashiste ndaj Kosovës dhe UÇK-së në Gjykatën Speciale në Hagë,gjenerali shqiptar Kudusi Lama me shkronja të mëdha,thotë para opinionit të gjerë ndërkombëtar:

,,NUK KA QENË KOHË KRIMINELËSH,,!

Ndaj,është tipar kombëtar dhe qytetërim se kur flasin gjeneralët e ushtrisë,politika dhe aq më keq propaganda antikombëtare duhet të mbyllë gojën...!

Faleminderit Gjeneral i Ushtrisë Shqiptare,Kudusi Lama,për fjalën në kohën e Motit  për Kombin Shqiptar dhe për Kosovën!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat