Të shtunën paradite

Amerika

Të shtunën paradite

Nga: Skënder Karaçica Më: 9 janar 2021 Në ora: 16:24
Skënder Karaçica

Tërë klasa politike (shqiptare) në Kosovë, sa herë që vijnë zgjedhjet e reja, ata dalin me fjalime të rrepta, herë i shajnë e herë bërtasin në sheshet tona, kundër kundërshtarëve politikë, sikur ata po luftojnë për ,,tokën e babës,, (sic!).

Më ngadalë, pa zhurmë, pa sharje e fyerje...! Tashti në krye të herës, do të  bëni kontratën demokratike me sovranin e votës së lirë në Kosovë, për shtetin kombëtar, demokratik dhe ligjor...!

Të shtunën paradite: Politikë e drejtë për shtetndërtimin e Kosovës...! Koha nuk pret, nuk duhet të vonohemi në histori dhe në këtë shekull, madje edhe me fajin tonë...!

Të shunën paradite, fjalën e ka Kosova...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat