Afaristi “New-Yorkez”, Agron Beselica fluturon nga New Yorku për të votuar

Amerika

Afaristi “New-Yorkez”, Agron Beselica fluturon nga New Yorku për të votuar

Nga: Agim Vuniqi Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 17:17
Agron Beselica

Afaristi shqiptaro-amerikan, pa një pa dy, pa u menduar fare ia mesyu tokës se bekuar të mërgimtarëve, Kosovës, ai atje përcolli vullnetin dhe dëshirën për ndryshime.

Në mesin e shume votave zuri vend në kutinë e votimeve edhe vota e tij për VV-në.

Ai kishte shprehur dëshirën që të sponsorojë një grup më të gjerë shokësh, por pandemia ishte pengese, ai përkundruall kësaj nuk u ndal.

Image

Në foto shihet në mesin e shokëve dhe te deputetit te VV-se, Glauk Konjufca, vendtakimi ishte “te veni” i Emin Cakes. Ndërsa, në foton tjetër shihet me aktivistin e VV-së, Mentor Llugaliun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat