Prof. Dr. Vjosa Osmani zyrtarisht në krye të shtetit - Presidente!

Amerika

Prof. Dr. Vjosa Osmani zyrtarisht në krye të shtetit - Presidente!

Nga: Prof. Asoc. Dr. Nijazi Halili Më: 5 prill 2021 Në ora: 07:54
Vjosa Osmani

I  urojmë punë të mbarë në detyrën e  udhëheqjen e institucionit më të lartë legjislativ e përfaqësues të vendit tonë, zonjës së hekurt, Presidentes së shtetit të Republikës së Kosovës Prof. Dr. Vjosa Osmanit.

Shpresa e thyer për vite të tëra më në fund iu kthye qytetarëve të Republikës së Kosovës, të cilët ishin në pritje të ndryshimit, në pritje të sundimit të ligjit, demokracisë  dhe funksionimit të shtetit juridik në çdo pore të jetës.

Urime qytetarë të Republikës së Kosovës, shpresa e humbur për dy dekada më në fund iu kthye qytetarit, tani kemi institucionet e dalura nga zëri dhe zemra e populit një Kryeministër dhe Presidente, të cilët dinë, guxojnë të marrin veprime gjithnjë në interes të vendit dhe çështje kombëtare.

Akademia Shqiptare Amerikane për Shkencë dhe Arte në SHBA

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat