Kahe të diskursit

Amerika

Kahe të diskursit

Nga: Skënder Karaçica Më: 30 prill 2021 Në ora: 22:25
Skënder Karaçica

Në debatet televizive dhe ato të shkruara, nuk ka debate pa e përmendur Serbinë(!).

Nuk e kuptoj pse me kaq nostalgji dhe me kaq ,,shembuj të mirë,, (sic!) kur e kur debatohet për çështje të caktuara politike në rrafshin rajonal të Ballkanit, analistë dhe ata të jetës politike(intitucionale)në Tiranën zyrtare, nuk e lanë pa përmendur Serbinë(!).

Pse kaq shumë po u hy në ,,punët e ditës,,(sic!) Serbia aktuale pas regjimit dhe me regjimin e Sllobodan Millosheviq në Tiranën zyrtare...?

Tirana zyrtare duhet të marrë udhën tjetër në rajon,sa më pak dhe fare pak Serbia të bëhet temë e ditës shqiptare...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat