Vazhdon depërtimi i “Kosovës” në universitetet amerikane

Amerika

Vazhdon depërtimi i “Kosovës” në universitetet amerikane

Më: 23 maj 2021 Në ora: 17:05
Remi Jakupi

Libri "Kosova" në anglisht i historianit Jusuf Buxhovi hyri edhe në tri Universitete prestigjioze në USA. Kesaj radhe në University Of California, Berkeley (Many thanks to DR. Liladhar Pendse), The Ohio State University (Many thanks to Mary-Allen Johnson), dhe University Of Oregon (Many thanks to Heghine Hakobyan).

Kjo u mundësua nga veprimtari Remi Jakupi si dhe botuesi "Jalifat Publishing", Ramiz Tafilaj.

Highly appreciated help of Basilio Monteiro , Ph.D. Associate Professor and Marta Mestrovic Deyrup, Ph.D., M.L.S. Professor/Librarian for Outreach and the Humanities.

Ja pamjet:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat