Shqiptari fatlum në SHBA, babai i gjashtë fëmijëve fiton 1 milion dollarë - Bota Sot
Shqiptari fatlum në SHBA, babai i gjashtë fëmijëve fiton 1 milion dollarë

Amerika

Shqiptari fatlum në SHBA, babai i gjashtë fëmijëve fiton 1 milion dollarë

Më: 3 dhjetor 2017 Në ora: 14:39
Edmond Nicaj

Një shqiptar në Shtetet e Bashkuara nuk u ka besuar syve kur ka parë se bileta e tij me numrat – 24-26-28-59-63 –përputhej me lotarinë dhe e ka bërë fitues të 1 milionë dollarëve.

Edmond Nicaj, 41 vjeç dhe baba i gjashtë fëmijëve,  bleu biletën e tij fituese në Restorantin e Familjes së Madhe Lakes, që ndodhet në 963 South Grand Avenue në Fowlerville.

Ai tha:

Bleja një biletë Powerball çdo herë në një kohë dhe me të vërtetë u pagua këtë kohë. Unë kontrollova biletën time në mëngjes dhe nuk mund të ndaloja së kërcyeri. Fëmijët e mi më dëgjonin dhe vraponin lart për të më shikuar dhe pastaj filluan të kërcejnë edhe ata”.

Përsa i përket shpenzimit të parave, ai tha se do përfitojë të paguajë disa fatura, ndërsa pjesën tjetër do t’ua shpërndajë fëmijëve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera