Shoqata Atdhetare Dibra: Basketball Tournament "3on3" - Bota Sot
Shoqata Atdhetare Dibra: Basketball Tournament "3on3"

Amerika

Shoqata Atdhetare Dibra: Basketball Tournament "3on3"

Më: 5 dhjetor 2017 Në ora: 06:20
Turneu

U zhvillua  Turneu I Basketbollit me 15 ekipet e pregaditura të cilat  luftuan për vend të parë

STATEN ISLAND NY : (Fotografitë dhe informacioni nga Shoqata Atdhetare "DIBRA") Gjatë gjithë ditën e Shtunë, 2 Dhjetor 2017, prej orës 12 pm - 6 pm ne sallën e kolegjit të Staten Island (CSI) Shoqata Atdhetare Dibra organizojë Turneun e Basketbollit "3 on 3"
Në këtë turne kan marr pjesë 15 ekipe të formuara nga të rinj dibran të ndara në katër grupe. 

Image

 Nga sponsorët e këtij turneu pije dhe ushqimi ishte falas nga kompanitë : 
1. Torino Pizza me pronarë: Burim & Gani Mati
2. Pronto Pizza me pronarë: Vellezerit Miftari
3. Roseville Pizza me pronar: Roland Krivca
Shoqata Atdhetare Dibra në statusin e saj në Facebook, shkruan se "Ështê, kënaqesi e madhe të organizohet një turne basketbolli me rininë dibrane, i pa realizuar deri me tani. Rrinia jone këtu në Amerikë, thonë organizatorët fatmirsisht, gjithnji e më tepër po i afrohet shoqatës në aktivitetet e saja, mbasi në këtë turne ne kishim 15 ekipe, si dhe shumë pjesëmarës të tjerë nga komuniteti të cilët e mirëpritën këtë aktivitet të rradhës nga Shoqata Atdhetare Dibra"

Image

Me këtë rast Shoqata Atdhetare "DIBRA", në Staten Island New York, ka faleminderuar TV - Dibra, me gazetarin Parim Papraniku për mbështetjen mediatike. dhe ka një faleminderim të vëçantë gjithashtu për ekipet pjesëmarrëse dhe për vullnetarët që ndihmuan shoqatën në këtë sukses të rradhës ;
- Dritëro (Loki) Klobocishta 
- Tony Marke
- Alban Sela
- Drilon Dika
- Ariton Marku
Ndeshja finale u luajt ndërmjet ekipve: 100 Kile vs Dibra 19 - 21

Image

Ekipet pjesëmarëse :
1. Young Prodigies
2. Knicks 
3. 100 kile
4. Tomaks 
5. A - Team
6. Dibra
7. Ma te mëjrët
8. Nike
9. Big Three
10. Monstars 
11. NY Staten Island
12.Team Albania
13. Thunder Caks
14. Dukz
15. Ducks
Në fund të këtij turneu ekipi fitues ishte : "Dibra", kurse lojtari më i mirë: Admiri , pik?shënuesi më i morë në  gjuajtjet e 3 - pikëshve ishte: Erik Lusha

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat