Urim nga Amerika për Gazetën “Bota Sot” në Motmotin e Ri 2018 - Bota Sot
Urim nga Amerika për Gazetën “Bota Sot” në Motmotin e Ri 2018

Amerika

Urim nga Amerika për Gazetën “Bota Sot” në Motmotin e Ri 2018

Më: 31 dhjetor 2017 Në ora: 19:56
Skënder Karaçica

E nderuara Redaksi,

SHSHA në Çikago përmes këtij Urimi nga Amerika e largët, uron Gazetën,,Bota Sot,,për Motmotin e Ri 2018:
Suksese në kërkim të lajmit dhe nëpër vite, kjo gazetë u bë një zë i fuqishëm për çështjen kombëtare shqiptare në Ballkan dhe gardian për Lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës, gjithherë e pathyer në luftën e mendimit të lirë në krah të lajmit për kahet e shtetndërtimit në Kosovë.

Gazeta ,,Bota Sot,, sjell me vete porosinë e madhe kombëtare për të sotmen dhe të ardhmen e kombit shqiptar në hapësirën e vet etnike dhe, përmes lajmit ajo di të nisë mesazhin për trajtat e reja të vlerave të demokracisë dhe lutëtare kundër të keqes që e pengon ecjen tonë si komb në participimin e velrave tona me popujt tjerë në BE dhe miqësia jonë e përjetshme me SHBA.

E paçim me fat Motmotin e Ri 2018!

Lajmi në krah të udhës së demokracisë dhe të Lirisë së Kosovës!
Me respekt,

 Skënder Karaçica
 Executive Director

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera