Krimet e Serbisë fashiste në Kosovë - Bota Sot
Krimet e Serbisë fashiste në Kosovë

Amerika

Krimet e Serbisë fashiste në Kosovë

Nga: Skënder Karaçica Më: 15 janar 2018 Në ora: 06:16
Masakra e Reçakut

Lajmi për masakrën e Serbisë në Reçak tronditi tërë botën.Fshati i djegur,të varë e të plagusur,kundërmon erë gjaku në dëborën e bardhë të maleve...Forcat serbe kishin kryer aksionin në shkallë të gjenocidit kundër shqiptarëve para syve të Evropës.

Tymi i shtëpive të djegura ngjitej në klithmën e maleve për ata që dora vrastare e Serbisë fashiste kishte kryer vetëm se ata ishin shqiptarë dhe në tokën e vet Kosovë!

Shumë kufoma të vrarë e të masakruar nga formacionet ushtarko-policore dhe paramilitare që kishin ardhur nga Serbia për të djegur deri në substancë popullin shqiptar dhe Kosovën.

Lajmi që tronditi botën ishte kufoma e BANUSH AZEMI pa kokë!Kriminelet serbë i kishin masakruar me heqjen e kokës ku e kishte vënë PLISIN E BARDHË të Kosovës heroike.

Me 15 janar 1999,Reçaku u bë udha e fundit për Serbinë fashiste dhe ndarja njëherë e përgjithmonë e shqiptarëve dhe Kosovës me Serbinë pushtuese(1844-1999).

Evropë,hapi dyert për shqiptarët dhe për Kosovën!
Evropë, ende nuk e keni kryer punën e drejtësisë me Serbinë!
Evropë,tash e tutje duam dinjitetin tonë dhe vlerat e Lirisë!
Evropë,në vend të gjyqeve na ndihmoni me fabrika të reja!
Evropë,nuk mundemi të harrojmë të djeshmen e zhdukjes!
Evropë,mos u hidhëro me ne se ende plagët na pikojnë gjak!
Evropë,mos ledhato agresorin vrasës të Kosovës!
Evropë,ne kemi vlera sa për të hyrë ne rresht me popujt e BE-së!

Reçaku është ndarja përgjithmonë e shqiptarëve dhe Kosovës më Serbinë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera