Vrau në ‘97, ekstradohet nga SHBA pas 21 vitesh - Bota Sot
Vrau në ‘97, ekstradohet nga SHBA pas 21 vitesh

Amerika

Vrau në ‘97, ekstradohet nga SHBA pas 21 vitesh

Më: 6 prill 2018 Në ora: 10:30
Narbis (Niko) Koxhaj (Goxhi)

Një 47-vjeçar është ekstraduar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi ishte i shpallur në kërkim në vitin 1997 dhe u kap në SHBA, falë bashkëpunim të Interpol Tirana me Interpol Washingtonin.

Presoni i ekstraduar është Narbis (Niko) Koxhaj (Goxhi), 47 vjeç, nga Gjirokastra.

Kapja dhe ndalimi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat me vendim penal të marsit 2003, e ka dënuar me 25 vjet burg për veprat penale “Vrasje me dashje kundër dy apo më shumë personave e kryer në bashkëpunim”, “Trafikimi i armëve dhe municionit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera