Vrasja e shqiptarit në New York, arrestohet autori, zbardhen shkaqet - Bota Sot
Vrasja e shqiptarit në New York, arrestohet autori, zbardhen shkaqet

Amerika

Vrasja e shqiptarit në New York, arrestohet autori, zbardhen shkaqet

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 16:02
Grei Frashëri

Mediat amerikane zbulojnë detaje nga vrasja e shqiptarit Grei Frashëri.

Mësohet se një person është arrestuar si autor i ngjarjes.

 Në pranga ka përfunduar një 35 vjeçar i quajtur Anthony Valenti, i cili dyshohet se ka qëlluar disa herë në drejtim të 23 vjeçarit shqiptar të premten e 7 shtatorit.

Mediat amerikane shkruajnë se asnjë nga të shtënat e 35 vjeçarit nuk e goditi Frashërin, por ishte bashkëpunëtori i tij, ai që e qëlloi me thikë në pjesën e qafës duke i shkaktuar vdekjen, në atë që policia beson se ishte një konfrontim për çështje që lidhen me marijuanën.

Valenti, i cili jeton në Bensonhurst, ka 10 arrestime të mëparshme, përfshirë për drogë dhe drejtim të mjetit në gjendje të dehur, tha një burim policor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...