Bardha që nuk ndalet

Art

Bardha që nuk ndalet

Nga: K. G. Më: 28 dhjetor 2019 Në ora: 14:32
Bardha që nuk ndalet

Në vitin 2019 ka marrë disa çmime për punën që ka bërë dhe që lufton dukuritë e këqija, jo me shkrime as me fjalë por me aparatin e saj.

Është Bardha Goga, një aktiviste që nuk ndalet dhe njihet si një paparac.

Ajo është e pavarur dhe synimi i saj është që me aparat të luftojë të keqen, t’i fotografojë edhe papastërtinë në qytetin e Ferizajt, që ka shumë raste, ku në disa lagje hedhen mbeturinat në rrugë, po ashtu edhe të luftojë edhe korrupsionin!

Bardha nuk ndalet, pretendon vitin 2020 të jetë pak më ndryshe. Nga pushtetarët nuk shikohet aq me simpati!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat