Prizreni me rezultate të mira - Bota Sot
Prizreni me rezultate të mira

Atletika

Prizreni me rezultate të mira

Më: 18 prill 2019 Në ora: 19:38
Prizreni me rezultate të mira

Atletët nga Klubi i Atletikës "Prizreni", morën pjesë në Kampionatin Kombëtar për grupmoshat U18 në Elbasan, atletët treguan rezultate të mira në gjatë Kampionatin Kombëtar për grupmoshat U18, dhe fituan 8 medalje prej tyre, dy medalje të arta, katër medalje të argjendta dhe dy medalje të bronzta. 
Armel Qovanaj - i pari në disiplinën 100m me rezultat 11.78 sek i dyti në disiplinën 200m me rezultat 24.70 sek.
Albina Bojaxhiu - e dyta në disiplinën 400m me rezultat 1:00,70, Sara Susuri - e dyta në disiplinën 100m me rezultat 12.78 sek.  Merisa Bojaxhiu - e dyta në disiplinën 1500m me rezultat 5:12,13,
Emir Hoxha - i treti në disiplinën 400m me rezultat 55,51sek,
Eris Bytyqi - i treti në disiplinën 1500m me rezultat. Vashat e Klubit Atletik “Prizreni” zunë vendin e parë në disiplinën 4X100m me rezultat 4:45,47 kytë rezultat e arritën këto atlete, Emine Jenuzi, Albina Bojaxhiu, Merisa Bojaxhiu dhe Sara Susuri, bëhet e ditur nga Federata Atletike e Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...