Për herë të parë organizohet Atletika për fëmijë - Bota Sot
Për herë të parë organizohet Atletika për fëmijë

Atletika

Për herë të parë organizohet Atletika për fëmijë

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 16:52
Foto

Rreth 436 fëmijë të klasave të 5-ta të shkollave fillore të komunës së Prishtinës kanë marrë pjesë në aktivitetin sportiv, “Atletika për fëmijë” që Federata Atletike e Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës ka organizuar.

Kryetari i Federatës së Atletikës së Kosovës, Halil Sylejmani tha se ky aktivitet po organizohen për herë të parë në Kosovë dhe se qëllimi i saj është që të shoqërizohen fëmijët që nga mosha e re.

Sylejmani: Nga këta presim që të bëhen kampion ballkanik, evropian dhe botëror

“Për herë të parë zhvillojmë një garë e cila është atletika për fëmijë. Qëllimi i kësaj gare është që të shoqërizohemi që nga fëmijëria, që nga mosha e re dhe nga këta presim që të bëhen kampion ballkanik, evropian dhe botëror”, tha ai.

Në mesin e shumë fëmijëve që kishin ardhur për të marrë pjesë në këtë garë ishte dhe nxënësja e shkollës “Elena Gjika”, Anita Osmani, e cila u shpreh shumë e kënaqur me këtë, pasi sipas saj, është në përmirësim të trupit të tyre.

Osmani: Jemi duke e përmirësuar trupin tonë

“Neve po na konvenon shumë, pasi jemi duke e përmirësuar trupin tonë”, tha ajo

Në fund për gjithë triumfuesit pritët të ndahen certifikata mirënjohëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...