Organizuan festivalin e atletikës - Bota Sot
Organizuan festivalin e atletikës

Atletika

Organizuan festivalin e atletikës

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 14:18
Organizuan festivalin e atletikës

Federata e Atletikës e Kosovës në bashkëpunim me Federatën Evropiane të Atletikës dhe me mbështetjen e Komunës së Prishtinës, për herë të parë organizoi festivalin e atletikës “Atletika për fëmijët 2019”.

Pjesë e këtij aktiviteti ishin rreth 450 fëmijë nga 12 shkolla të kryeqytetit. Manifestimi u zhvillua në stadiumin e qytetit në Prishtinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...