Ndryshim për 360 shkallë me pamje e presidentit që udhëheq një Federatë në Kosovë - Bota Sot
Ndryshim për 360 shkallë me pamje e presidentit që udhëheq një Federatë në Kosovë

Atletika

Ndryshim për 360 shkallë me pamje e presidentit që udhëheq një Federatë në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 10 korrik 2019 Në ora: 13:42
Halil Sylejmani dhe Banush Daka

Dikur atlet i dëshmuar, Halil Sylejmani, së bashku me Banush Dakën, ndërsa sot veprimtar të shquar të atletikës.

Image

Halil Sylejmani

Foto e vitit 1974, që u publikua në monografinë “Atletika në Kosovë gjatë shekujve dhe dekadave”, me autor Ramadan Beshiri. Në monografi ka shumë gjëra të periudhave të ndryshme dhe interesante.

Në foton e vitit 1974 që shihet është Halil Sylejmani dhe Banush Daka!  Sylejmani është aktualisht President i Federatës Atletike të Kosovës. 

Fotografi e para 45 viteve, por shihet që Sylejmani ka ndryshuar për 360 shkallë, nuk është i kohës së rinisë, sot është ndryshe. Një figurë e respektuar dhe që ka dhënë e po jep shumë për atletikën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...