Austriaku thyen rekord botëror, qëndron për mbi 2 orë në akull - Bota Sot
Austriaku thyen rekord botëror, qëndron për mbi 2 orë në akull

Atletika

Austriaku thyen rekord botëror, qëndron për mbi 2 orë në akull

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 16:54
Josef Koeberl

Atleti austriak, Josef Koeberl theu rekordin botëror për qëndrimin më të gjatë në akull.

Ai “mbijetoi” për mbi 2 orë në një kuti, duke pasur veshur asgjë tjetër përveç rroba banjove.

Ndërsa kronometri shënoi 2 orë, 8 minuta dhe 47 sekonda, Koeberl mposhti rekordin e mëparshëm për kohën më të gjatë të qëndrimin në kontakt të plotë me akullin, i cili ishte 1 orë, 53 minuta dhe 10 sekonda. Titulli mbahej ngaatleti kinez, Xhin Songhao, që prej vitit 2014.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...