Gjendet e vdekur atletja e njohur - Bota Sot
Gjendet e vdekur atletja e njohur

Atletika

Gjendet e vdekur atletja e njohur

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 10:59
Gjendet e vdekur atletja e njohur

Sporti i atletikës në Rusi është tronditur ditën e sotme, pasi kampionia e vendit Margarita Plavunova është gjetur e pajetë në anë të rrugës, në zonën e Tamblov Oblast.

Atletja 25-vjeçare kishte dalë për të vrapuar, ndërsa dyshimet e para janë që ka pësuar atak kardiak dhe ka humbur jetën, për t’u gjetur më pas nga disa kalimtarë të rastit.

Plavunova ishte mjaft e njohur në Rusi, pasi përveçse një atlete e zonja dhe kampione kombëtare, punonte edhe si modele, ku ishte bërë imazh i disa kompanive të modës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...