Paraqitje e mirë e atletëve tanë - Bota Sot
Paraqitje e mirë e atletëve tanë

Atletika

Paraqitje e mirë e atletëve tanë

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 11:00
Gresa Bakraçi

Atletët e Kosovës për dy ditë me rradhë përfaqësuan Kosovën në Kampionatin Evropian për ekipe ku Kosova bën pjesë në ligën e tretë evropjane që bëjnë pjesë 13 ekipe.

Kosova për herë të parë u përfaqësua në këtë eveniment dhe plasua e nënta.

Atletët bën paraqitje të mirë gjatë këti kampionati ku vlen të përmendën atletët si Musa Hajdari në disiplinën 800m ku doli i dyti, Gresa Bakraçi doli e treta në disiplinën 1500m dhe e katërta në disiplinën 800m, po ashtu edhe garuesit në stafetat 4x400m femratë dhe 4x400m meshkujt që u plasuan si të katërtat ku stafeta e femrave në 4x400m vurën rekord shtetëror në përbërje: Rita Hajdini, Lirije Peci, Albina Bojaxhiu dhe Albina Deliu.

Atleti Leart Osmanaj vuri rekord shtetrorë për mosha U20 dhe U23 në disiplinën 100m me rezultat 11.01. Federata Atletike e Kosovës i falenderon atletët dhe trajnerët për përfaqësimin dinjitozë të Kosovën gjatë këti kampionati, blhet e ditur nga Federata Atletike e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat