Hajdari ka përfaqësuar Kosovën denjësisht në Kampionatin Botëror

Atletika

Hajdari ka përfaqësuar Kosovën denjësisht në Kampionatin Botëror

Më: 28 shtator 2019 Në ora: 18:51
Hajdari ka përfaqësuar Kosovën denjësisht në Kampionatin Botëror

Atleti Musa Hajdari ka përfaqësuar Kosovën denjësisht në Kampionatin Botëror të Atletikës 2019, që po mbahet në Doha të Katarit.

Në disiplinën 800 metra ai arriti rezultat të përafërt me rekordin e Kosovës 1:47.98 dhe u rendit 35 nga 44 atletët më të mirë të botës në këtë disiplinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat