Coleman, njeriu më i shpejtë në botë në 100 metra

Atletika

Coleman, njeriu më i shpejtë në botë në 100 metra

Më: 28 shtator 2019 Në ora: 23:39
Christian Coleman

Christian Coleman është zyrtarisht njeriu më i shpejtë në planet.

Kampionati Botëror i Atletikës 2019 zhurmoi në aksion në ditën e dytë dhe nuk kishte asnjë mënyrë më të mirë për të përfunduar një natë aksioni të shtunën sesa me finalen 100-m për meshkuj.

Në të vërtetë, fitorja e Coleman ishte disi e parashikueshme dhe pasi katapultoi veten jashtë blloqeve, pikëpyetja ishte se sa shpejt mund të vraponte amerikani.

Përgjigja? 9.76 sekonda, duke ulur më të mirën e tij personale dhe duke u bërë njeriu i gjashtë më i shpejtë në histori pas Usain Bolt, Yohan Blake, Tyson Gay, Asafa Powell dhe Justin Gatlin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat