Islami: Të praktikosh sportin përmirëson aspektin psikologjik

Atletika

Islami: Të praktikosh sportin përmirëson aspektin psikologjik

Nga: K. G. Më: 29 janar 2020 Në ora: 19:27
Islami: Të praktikosh sportin përmirëson aspektin psikologjik

Atletja Drita Islami, që përfaqëson Maqedoninë e Veriut, ka bërë një postim interesant.   

“Së shpejti Klub i Atletikës “Saraj” ku fokusi do të jetë kryesisht tek fëmijët, qëllimi jonë është që ti kyçim fëmijë në sportin e Atletikës e cila është edhe përgatitje bazike për çdo sport tjetër.

Të praktikosh sportin përmirëson aspektin psikologjik dhe cilësinë e jetës së njeriut në përgjithësi, fëmijët duhet të marrin pjesë në sporte jo për sukses dhe rezultate të menjëhershme, por për të zhvilluar aftësitë e tyre fizike dhe intelektuale.

Së shpejtiii”, shkruan Drita.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat