Ramadani bën mrekulli, fiton të artën në Kampionatin Ballkanik

Atletika

Ramadani bën mrekulli, fiton të artën në Kampionatin Ballkanik

Nga: K. Goca Më: 9 shkurt 2020 Në ora: 13:21
Ramadani bën mrekulli, fiton të artën në Kampionatin Ballkanik

Atleti i talentuar i kombëtares së Kosovës, Muhamet Ramadani, ka bërë mrekulli në Kampionatin Ballkani U-20, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Ai zuri vendin e parë në hedhjen e gjyles, duke e fituar medaljen e artë.

Një sukses i madh për mbretëreshën e sportit përkatësisht sportin e Kosovës.

Kryetari i Federatës Atletike të Kosovës, Halil Sylejmani, është krenarë për këtë sukses dhe e përgëzon atletin Ramadani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat