Kombëtarja  e Kosovës me disa probleme

Atletika

Kombëtarja  e Kosovës me disa probleme

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 11:07
Kombëtarja  e Kosovës me disa probleme

Kombëtarja  e Kosovës me disa probleme.

Dy nënkampionatët e Ballkanit Musa Hajdari dhe Gresa Bakraçi nuk do të mund të paraqiten në Kampionatin Ballkanik të sallë.

"Për shkak të një lëndimi i cili u bë më aktiv ditën e djeshme të stërvitjes atleti Musa Hajdari nuk do të mund të paraqitet në këtë garë. I urojmë shërim të shpejt dhe kthim në procesin e plotë stërvitor.

Gjithashtu edhe atletja Gresa Bakraçi nuk do të mund të paraqitet në disiplinën 1500m për shkak se mbrëmë pari temperature të lartë trupore dhe mjeku i këshilloj që mos të paraqiten në garë.

Edhe Gresës i dëshirojmë shërim të shpejtë.

Atletët të cilët sot do të paraqiten në Kampionatin e Ballkanit në sallë janë:
Astrit Kryeziu në disiplinën 800m, Edis Ahmet në disiplinë 60m, Leart Osmanaj në disiplinë 60m, Qlirim Hyseni në disiplinë 1500m, Albina Deliu në disiplinë 800m dhe Lirie Peci në disiplinë 400m", njofton Federata e Atletikës së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat