Behija, ndër të parat në Vëllaznim

Atletika

Behija, ndër të parat në Vëllaznim

Më: 9 prill 2020 Në ora: 14:03
Behija, ndër të parat në Vëllaznim

Një tjetër atletet ndër të parat të klubit të atletikës "Vëllaznimi" në Gjakovë në periudhën viteve 1973/1974. 

Behije Zajmi ishte një atlete e profilizuar në disiplinat në shpejtësi, sidomos në disiplinën; 100m, në të cilën shpesh kishte qenë e para. 
Në fotografi: Behije Zajmi me medalje për vendin e III- në Krosin e Kosovës të mbajtur në Gjakovë, në vitin 1974. 

Edhe pse nuk preferonte kroset, ajo kishte vendosur të merr pjesë në këtë garë dhe kishte arritur të stoliset me medalje, shkruan Agron Muçaku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat