Çudia në Keni, ja si garuan

Atletika

Çudia në Keni, ja si garuan

Nga: K. G. Më: 9 prill 2020 Në ora: 16:27
Çudia në Keni, ja si garuan

Pandemia që u shfaq në tërë globin, ka ndalë të gjitha garat sportive, me përjashtim që po zhvillohet kampionati i futbollit ë Bjellorusi dhe sot është mbajtur edhe një garë e atletikës.

Virusit korona paralizoi botën e sportit, megjithëkëtë, 30 atletë kenianë garuan në Gjysmë maratonë, duke vrapuar 21 kilometra, por jo si një grup, por secili individualisht.

Fituesi i garës për meshkuj është Edwin Kirva, i cili theu një rekord personal me kohë 1:01:52 orë.

Në mesin e sportistëve, kohën më të mirë e kishte edhe Fancy Chemutai 1:10:05.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat