Smajlaj: Një lajm i trishtë për mua sot 

Atletika

Smajlaj: Një lajm i trishtë për mua sot 

Nga: K.G. Më: 18 tetor 2020 Në ora: 18:11
Smajlaj: Një lajm i trishtë për mua sot 

Atleti më i mirë në Shqipëri, Izmir Smalaj, është thellë i pikëlluar me vdekjen e trajnerit të tij, Vildan Tufi!  

“Një lajm i trishtë për mua sot, për ndarjen nga jeta e trajnerit tim të dashur Vildan Tufit. 

Njeriu i cili me mësoj e me rriti me frymën e të qenurit talent në atletikë, ai i cili besoj të unë edhe në ditët më të vështira, ai që me bëri Kampion Europe e më dha medaljen e parë të artë në historinë shqiptare. Do ta ndjej mungesën tënde çdo ditë, do me mungojnë këshillat e tua të sportit e jetës, e do me mungojnë të qeshurat tona pasi për mua nuk ishe vetëm trajner e mësues!

Je dhe do jesh i paharruar përjetë! 

Lamtumire profi jem!”, shkruan Smajalj në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat