Lajm i hidhur, vdes Valentina

Atletika

Lajm i hidhur, vdes Valentina

Nga: Kemajl Goca Më: 3 dhjetor 2020 Në ora: 12:01
Lajm i hidhur, vdes Valentina

Atletja kroate Valentina Valjak ndërron jetë në moshën 33 - vjeçare pas një sëmundje të shkurtër dhe të rëndë, njoftoi Federata Kroate e Atletikës.

Valentina vdiq vetëm dy javë pasi fitoi medaljen e artë në Gjysmë Maratonën e Plitvice.

Trajneri Igor Çardash i dha lamtumirën atletes së ndjerë.

Image

"Një sëmundje e fshehtë nuk i dha asaj asnjë shans, madje as për të luftuar për jetën e saj.

Valentina ishte gjithmonë një luftëtare e vërtetë.

Që nga seancat e para të stërvitjes ajo ishte e pasuruar me disa cilësi që ne trajnerët i vlerësojmë shumë tek atletët: përkushtimi, inteligjenca, dëshira e madhe, shpirti konkurrues ...”, tha mes të tjera Çordash.

Valentina ka qenë atlete në shtigje të gjata. Suksesi i saj më i madh në karrierë medalja e bronztë në vitin 2016 në Kampionatin e Kroacisë në garën prej 10 kilometrash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat