Djemtë e artë të atletikës së Kosovës

Atletika

Djemtë e artë të atletikës së Kosovës

Nga: K.G. Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 12:26
Djemtë e artë të atletikës së Kosovës

Një vit i mirë padyshim se ka qenë edhe për sportin e atletikës, ku fituan dy medalje, të artën dhe të bronztën në Kampionatin Ballkanik U-20, që u zhvillua në Turqi. 

Kampioni i Kosovës në hedhjen e gjyles, Muhamet Ramadani, ka fituar medaljen e artë, ndërsa Alaudin Suma, u stolis me të bronztën në hedhje të diskut. 

Ky është një vit i suksesshëm për atletikën!

Këta janë djemtë të artë të atletikës së Kosovës.

Përkundër telasheve me pandemi, atletet dhe atletët treguan vetën edhe në garat e Kampionatit të Republikës së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat