Edhe atletika nënshkruan memarandumin

Atletika

Edhe atletika nënshkruan memarandumin

Më: 8 maj 2021 Në ora: 12:49
Edhe atletika nënshkruan memarandumin

Federata Atletike e Kosovës dhe Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit nënshkruan memorandum bashëpunimi pë vitin 2021.

Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku.

Në emër të Federata Atletike të Kosovës memorandumin e ka nënshkruar Kryetari Halil Sylejman, ndërsa në emër të MKRS-së, Ministri Hajrulla Çeku.

Përmes këtij memorandumi përcaktohet shuma financiare që MKRS-ja ndan FAK-ut për vitin 2021, pëveq FAK-ut memorandum bashëpunimi kanë nënshkruar edhe Komiteti Olimpik i Kosovës dhe tetë Federata tjera sportive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat