Një rus përfaqëson Shqipërinë në Lojërat Olimpike

Atletika

Një rus përfaqëson Shqipërinë në Lojërat Olimpike

Më: 26 maj 2021 Në ora: 11:33
Një rus përfaqëson Shqipërinë në Lojërat Olimpike

Atleti rus, Matvei Petrov, do të përfaqësojë Shqipërinë në Lojërat Olimpike “Tokio 2021”.

Lajmi u bë i ditur nga vetë trajneri i atletit, Alon Hasa, i cili e theksoi si historikë këtë vendim duke falënderuar të gjithë mbështetësit.

“Të dashur miq, më lejoni që të ndaj me ju këtë lajm fantastike për gjimnastikën Shqiptare, Matvei do të përfaqësoj Shqipërinë në Tokio 2021!

Për herë të parë për Gjimnastikën shqiptare! Ju falënderojmë dhe shpresojmë në një rezultat të madh për Shqipërinë! Me respekt, Aloni & Matvei”, shkruan Hasa.

Më herët në dhjetor të vitit të kaluar, Petrov u shpall kampion Europe në disiplinë e kaluçit, në turneun që mbahej në Turqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat