Kosova në San Marino

Atletika

Kosova në San Marino

Më: 4 qershor 2021 Në ora: 14:51
Kosova në San Marino

Kombëtarja e Kosovës e përbërë nga 7 atletë; 3 vajza dhe 4 meshkuj, kanë udhëtuar për ta përfaqësuar Kosovën në edicionin e 3 në Kampionatin  Evropian të shteteve në zhvillim që do mbahet në San Marino me 5 qershor.

Në Kampionatin  Evropian të shteteve në zhvillim  janë paraqitur gjithsejtë 200 atletë nga 15 vende të ndryshme si: Shqipëri, Andorra, Armeni, Qipro, Gjeorgji, Gjibraltar, Kosovë, Lihtenshtejn, Luksemburg, Moldavi, Maqedoni e Veriut, Malta, Mali i Zi, Monaco dhe San Marino.

Atletët tanë që do të paraqiten: Muhamet Ramadani në disiplinën e hedhjes së Gjyles; Musa Hajdari në disiplinën 800 metra; Astrit Kryeziu në disiplinën 800 metra; Erudit Rysha në disiplinat kërcim Gjatësi dhe kërcim Lartësi; Gresa Bakraçi në disiplinën 3000m; Albina Deliu në disiplinën 800m; Lirie Peci në disiplinën 800 metra.

Kosova udhëhiqet nga selektori Bajram Duja dhe trajneri Zijadin Kryeziu dhe Xhavit Tahiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat