Kosova në Qipro

Atletika

Kosova në Qipro

Nga: K.G. Më: 18 qershor 2021 Në ora: 12:23
Kosova në Qipro

Atletët e Kombëtares së Kosovës udhëtojnë për në Limassol të Qipros, ku me 20 qershor mbahet European Team Championships.

“Kombëtarja e Kosovës në atletikë udhëtojnë në përbërje prej atletëve, Musa Hajdari, Astrit Kryeziu, Albina Deliu, Gresa Bakraçi, Lirie Peci, Sara Susuri, Erudit Rysha, Alaudin Suma nën udhëheqjen e trajnerit Xhavit Tahiri. 

Kryetari i Federatës Atletike të Kosovës, Halil Sylejmani, të gjithë atletëve tanë ju dëshiron mbarësi, suksese dhe fat në këtë eveniment”, njofton Federata e Atletikës e Kosovës.

Atletët tanë synojnë rezultate sa më të mira nga kjo garë shumë e rëndësishme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat