Ramadani kualifikohet si i pari në finalen e Kampionatit Evropian U-20

Atletika

Ramadani kualifikohet si i pari në finalen e Kampionatit Evropian U-20

Më: 15 korrik 2021 Në ora: 11:48
Ramadani kualifikohet si i pari në finalen e Kampionatit Evropian U-20

Atleti Muhamet Ramadani është kualifikuar si i pari në finalen e Kampionatit Evropian U-20 të që po mbahet në Talin të Estonisë.

Atleti ynë zuri vendin e parë në hedhjen e gjylës 6 kilogramë.

Rezultati i tij ishte 19.80 metra.

I urojmë fat dhe suksese Ramadanit në finalen e sotme, që nis prej orës 16:50, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat